FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Jak ten serwis ułatwi mi życie?

Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną w swoim klubie za uzupełnianie protokółów meczowych to doskonale powinieneś wiedzieć jak ta czynność może być irytująca oraz ile czasu może pochłaniać. Jeśli nawet czujesz, że ręczne wypisywanie protokołu nie jest dla Ciebie wcale uciążliwe lub drukujesz go uprzednio wypełnionego w jednym z popularnych edytorów tekstu, to warto wziąć pod uwagę czas w jakim powstaje gotowy do wydruku protokół oraz łatwość jego przygotowania.

2. Na jakiej zasadzie działa serwis Team-manager.pl?

Głównym zadaniem serwisu jest łatwe i intuicyjne przygotowanie dokumentu w formacie PDF, który powstaje na podstawie zaznaczonych pól chceckbox (pól wielokrotnego wyboru) odpowiadających konkretnym zawodnikom, uprzednio wprowadzonych do bazy danych, gdzie informacje o każdym wprowadza się tylko raz, by potem korzystać już z nich zawsze. W bardzo prosty sposób określa się kto ma grać w podstawowym składzie, a kto siedzieć na ławce. Ponadto istnieje możliwość podania innych informacji dotyczących protokołu meczowego niż skład zespołu, takich jak data, nazwa zespołu, kolor strojów, trenera oraz innych osób uprawnionych do przebywania na ławce rezerwowych.

3. Co potrzebuję aby korzystać z serwisu?

Aby przygotować i wydrukować protokół korzystając z naszego serwisu potrzebny jest program do obsługi plików PDF – Adobe Reader, nie licząc oczywiście dostępu do internetu i sprawnej drukarki :)

4. Czy wygenerowany dokument jest całością protokołu oddawanego sędziom przed meczem?

Nie. To jest tylko pierwsza strona protokołu. Na drugiej stronie kartki należy wydrukować informacje, które przeznaczone są do wypełnienia przez sędziów. Całość można pobrać np. ze strony Kolegium Sędziów Okręgowego ZPN lub ze strony Kolegium Sędziów Podokręgu Rzeszów.

5. W jaki sposób mam określić czy dany zawodnik jest jeszcze młodzieżowcem lub w jaki sposób mam rozdzielić wprowadzanych do bazy danych zawodników na poszczególne kategorie wiekowe czyli seniorów, juniorów i trampkarzy?

System na podstawie wprowadzonej daty urodzenia sam ustala do jakiej kategorii wiekowej należy dany zawodnik. W ten sposób wraz z upływem czasu system licząc wiek zawodnika zawsze na bieżąco przypisuje go do odpowiedniej grupy wiekowej. Jeśli po danym sezonie dany zawodnik przestaje być trampkarzem, juniorem czy ogólnie młodzieżowcem jego sytuacja w systemie aktualizuje się 1-go lipca danego roku.

6. Co zrobić aby mieć do dyspozycji zawodnika z grupy juniorów także w drużynie seniorskiej?

W tej sytuacji należy włączyć edycję danego zawodnika i przy opcji Wprowadzaj do seniorów zaznaczyć pole wyboru. Analogicznie wygląda sytuacja gdy chcemy w drużynie juniorskiej korzystać z usług trampkarzy.